piątek, 20 czerwca 2014

No i jesteśmy po zawodach w Poznaniu. Byłam na te zawody na pewno lepiej przygotowana niż na Wrocław. W końcu miałam Free ale nadal za mało czasu było by go ćwiczyć, robiłam tylko sekwencje, ani razu całości więc nie wiedziałam ile zajmie mi czasu.

Sobota to był jakiś dzień nie mocy z mojej strony na Tosie. Z tossem nigdy nie mam problemu a tu nie mogłam normalnie prosto rzucić. Z 3 psów tylko Flicka miała ładną rundę na 21,5 co dało jej 12 lokatę. Potem nadszedł czas freestylu, pogoda była zmienna raz świeciło słońce zaraz była ulewa. Akurat przed moim startem zaczęło lać, więc czekaliśmy. Po ulewie poszłam walczyć z sobą i dyskami a Flicka była jak zwykle genialnym psem.

Sam freestyle był podobno płynny i nie było widać że pomyliłam sekwencje, to widziała tylko Hanka która mi pomagała pracować nad free.Zła byłam na siebie jak zawsze bo pomimo posiadania free znowu nie umiem trzymać się planu. Ostatecznie nie było tak źle bo po pierwszej rundzie byłyśmy na 13 miejscu z notą za free 32,76

Drugi dzień Toss do free 20pkt i podskoczyłyśmy na 7 miejsce!

Tak więc miałyśmy dwa finały w Open i Super Pro :D

Pierwsze było super Pro, ładna równa runda trzy razy udało się rzucić za 5pkt więc jest progres jeśli chodzi o rzucanie w środeczek :D Ostatecznie 22pkt i 6 lokata na 58 psów

Do freestylu było dużo czasu, dla psa super dla mnie już nie. Im więcej czasu tym bardziej się denerwuje. Chciałam utrzymać moja pozycje na 7 miejscu ale wiedziałam że szanse na to są dość małe. W Top 10 występowały naprawdę dobre osoby, posiadające super free. Na następne zawody chyba zakupie leki na uspokojenie :P

W końcu weszłyśmy i zaczęłyśmy już na początku pomyliłam, ale potem trzymałam się planu! Robiłam ten free tak jakbym go robiła od roku, zero zawahania do momentu kiedy skończyły mi się sekwencje ale potem poszła mniej lub bardziej udana improwizacja. Byłam bardzo zadowolona z psa bo łapała bardzo trudne rzuty szczególnie te w zetce i backvolta którego rzuciłam o wiele za późno i jakoś z boku a ona po prostu obróciła głowę i jakoś to złapała.

Po tym udanym free nie było dla mnie ważne ile pkt jakie miejsce ważne było to że w końcu udało mi się zrobić określony cel na free.

Jak się okazało nasz niedzielny free był 4 wynikiem tego dnia i było to aż 35.57pkt!! Co ostatecznie dało nam 5 lokatę! Ten Freestyle naładował mnie do pracy, teraz tylko opanować stres pierwszego freestylu i będzie dobrze.

 

W sobotę Flisia miała piękna sesje zdjęciową zrobioną przez Angelikę Wiatr: 

moje ulubione:)

fd

 

duma

 

Teraz czas sesji więc Flicka spędza czas głownie tak :

14:53, flickabc , ZAWODY
Link Komentarze (3) »
wtorek, 10 czerwca 2014

Tydzień temu spędziliśmy weekend w Wrocławiu na pierwszych zawodach z cyklu DCDC.
Jechałam na te zawody z dużą rezerwą. Tydzień wcześniej miałyśmy zawody AVI na których na freestylu była kompletna porażka, więc miałam wahania czy zgłaszać się do Super Open. Psu nic nie mogę zarzucić, bo ona była i jest zawsze dzielna, radzi sobie z moim stresem doskonale. A ja po wejściu na free mam pustkę w głowie.
Finalnie wystartowałyśmy i ani trochę tego nie żałuje.


Sobota: 
Super pro: niestety Flakona pechowo oślepiło słońce i musiałam przebiec się na czwartą strefę finalnie tylko 16,5pkt ale i tak wystarczyło to by być w TOP 20


Super Open: Niestety słaby Free... wyszedł brak mojego mózgu, zapomniałam o overach,zapomniałam o 4 dyskach zostawionych, ustalony free zrobiłam tylko do minuty, a potem się działo...


Niedziela: bardzo dobra runda Tossa do openów dała nam 10 miejsce i start w TOP 10


Toss do Super Pro poszedł jeszcze lepiej bo aż 22,5pkt 
Freestyle: było lepiej niż w sobotę,trochę udało mi się myśleć na tym free, a Flicka miała rewelacyjną łapalność,bo aż 9,3/10 i cały free oceniony o 2 pkt wyżej.


Startowałam też jeszcze w Super Pro z Wizz młodą suczką Dagmary, pierwsza runda była słabsza, ale za to druga na 22,5pkt :)


Ostatecznie w obu konkurencjach zakończyłyśmy z Flicką na 10 miejscu, dostając jednocześnie kwalifikacje na finały krajowe oraz rezerwową kwalifikacje na MŚ. Dla mnie jest to duży sukces. Będą to moje 4 finały, ale pierwszy raz udało mi się zakwalifikować na pierwszych zawodach:)

cf

 

Za kilka dni poznań, jesteśmy o wiele lepiej przygotowane, jest dograny free, który powtarzalnie mi wychodzi. Teraz jeszcze łyknąć przez startem coś na stres i będzie dobrze :)

zdjęcie: http://www.psiawiara.pl/

filmy: Ola

03:51, flickabc , ZAWODY
Link Dodaj komentarz »
odwiedziło nasInternetowe liczniki osób

kontakt ewa.kiryk@gmail.com